Abkant Pres ne işe yarar ?

Çeşitli materyallerin üretiminde (daha çok ağır sanayide) kullanılacak olan saç levhaları istenilen forma getirebilmek için bükme işlemi yapan “akbant pres”, günümüzde birçok atölye ve fabrikada kullanılmakadır.

Kuvvet uyguları bakımından pnömatik, hidrolik, mekanik ve elektro servo mekanizmalı olarak dört guruba ayrılan “akbant presler”, daha çok CNC kontrol panelli hidrolik olanları tercih edilir durumdadır. İlerleyen ve sürekli gelişen teknolojiden nasibini alan CNC kontrol panelli “akbant presler” sayesinde işlenecek olan saca uygulanması gereken kuvvet ayarlanmakta ve bükme işlemi gerçekleştirilmeden evvel simülatör programlar vasıtası ile işlenebilecek olası hataların önüne geçilebilmektedir. “Akbant pres” sayesinde bükülecek olan malzeme en hassa ölçülerde bile işlenebilir. Arka dayama olarak nitelendirilen bölüm; bükme işlemi gerçekleştirildiği sırada dört yöne hareket edebilir pozisyonda imal edilmiştir.

Akbant preslerin üzerinde bulunan optik sensörler sayesinde, “akbant operatörü” tarafından tüm işleme süreçleri anlık olarak takip edilebilir.

Akbant preslerin tamamı, yüksek mukavemet yapıda olmaları göz önüne alınarak çelik gövdeye sahiptir. Bu sayede “akbant operatörü” güvenli bir çalışma ortamında en sağlıklı sonucu elde edebilir. Akbant preslerdin gövde kısmının imalatında “St 44 A1 kalite” malzeme kullanılmıştır.

Ağır yapıda üretilmiş ve form değiştirmeye karşı korunmuş gövdeli ve CNC teknolojisi kullanan akbant preslerinde, denge mili yatakları, silindir bağlantı yüzeyleri, kızaklar, , delme işlemleri,  üst gövde ve üst tabla bağlantı yüzeyleri; CNC işleme merkezleri bünyesinde yapılır.

Mukavim ve form değiştirmeyen gövde; yüksek kalitede üretilen rulmanlarla desteklenmiş olan sağlam denge miline haizdir. Benzersiz özellikleri sayesinde bükme işlemlerini minimum hata ve maksimum performansta gerçekleştirir.

Sac bükme işlemlerinde rakiplerinin bir adım önüne geçerek, zorlu rekabet koşullarında talep toplamaya çalışan işletmelerin olmazsa olmazı olan akbant presler; iş gücü ve zamandan tasarruf gibi faydaları nedeni ile yatırım yapılan tutarı kısa zamanda amorti edebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>